فواید بی نظیر خوردن یک قاشق سرکه سیب

[ad_1]

فواید بی نظیر خوردن یک قاشق سرکه سیب

فواید بی نظیر خوردن یک قاشق سرکه سیب 

سرکه سیب یکی از برترین مواد خوراکی هست که میتوانید در آشپزخانه خود داشته باشید. عطر و طعم و فایده این سرکه بسیار رضایت آمیز خواهد بود. نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب آنزیم هایي که مسئول تجزیه کربوهیدارت ها میباشند را غیر فعال میکند. از این رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و افزایش شدید قند پیشگیری میکند.

 

آیا تا به حال چیزی درمورد فواید نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز شنیده اید؟ اگر اینگونه نیست، باید بدانید که سرکه سیب محصولی فراتر از یک چاشنی سالاد محسوب میشود.به گزارش “استپ تو هلث”، سرکه سیب در نتیجه یک فرآیند تخمیر طولانی مدت کربوهیدارت هایي مثل انگور، سیب زمینی، نارگیل، چغندر و سیب به دست می‌آید.

 

این فرآیند کند و طولانی به منظور حفظ ترکیبات زیست فعال مثل اسید استیک، اسید گالیک، کاتچین، اپیکاتچین، و اسید کافئیک صورت میگیرد. هدف از این فرآیند حصول اطمینان از حفظ ویژگی هاي آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی در سرکه هست.

 

هنگامی که مدت زمان تخمیر طولانی هست، سرکه نوعی شبکه عنکبوتی را توسعه می‌دهد که ظاهری تیره به آن می بخشد. این نشانه اي از کیفیت بالاتر محصول بوده و اوضاع ایده آل برای مصرف سرکه سیب محسوب میشود.با این وجود، سرکه سیب معمولا فیلتر و پاستوریزه شده و بر همین زمینه ظاهری شفاف پیدا می‌کند که در سرکه هاي سیب موجود در فروشگاه ها دیدن می‌شود.

 

سرکه سیب یک نوشیدنی قلیایی ساز هست

این به معنای آن هست که مصرف این ماده برای کاهش اسیدیته بدن ایده آل هست و از این رو، شرایط بهتری را برای سلامت کلی ایجاد می‌کند.افزون بر این، نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز به پیشگیری از مریضی هاي جدی مثل سرطان کمک میکند.

 

فراموش نکنید که رژیم خوراکی با محتوای بالای چربی، نمک و دیگر مواد خوراکی نمونه میتواند pH بدن را اسیدی سازد، که این شرایط برای تکثیر ریزجانداران سمی ایده آل هست.

 

سرکه سیب به گوارش کمک میکند

نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب علائم گوارش کند یا سنگین، گرفتگی و اختلال شکمی را تسکین می‌دهد. این ماده در به حداقل رساندن حس اسیدیدته معده و سوزش سر دل کمک می‌کند.مصرف سرکه سیب پس از خوردن غذا هاي غنی و سنگین برای پیشگیری از پدیدار شدن این علائم ایده خوبی محسوب می‌شود.اگر چنین مشکلات پیش از این ایجاد شده اند، شما همچنان میتوانید با مصرف سرکه سیب علائم را کاهش دهید.

 

سرکه سیب برای دیابت خوب هست

اسید استیک موجود در سرکه سیب به کاهش سطوح قند در خون کمک می‌کند، زیرا از گوارش کامل کربوهیدارت هاي پیچیده پیشگیري میکند.نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب آنزیم هایي که مسئول تجزیه کربوهیدارت ها میباشند را غیر فعال می‌کند. از این رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و افزایش شدید قند پیشگیری میکند.

 

سرکه سیب از مریضی قلبی عروقی پیشگیری می‌کند

سرکه سیب حاوی سطوح بالا از اسید کلروژنیک هست. این ترکیب اکسیداسیون کلسترول بد «LDL» را مهار می‌کند، که به بهبود سلامت قلب و عروق منجر میشود.اگر سطوح کلسترول شما بیش از اندازه بالا هست، غذاهایی با محتوای چربی بالا را از رژیم خوراکی خود کنار بگذارید و هرروز یک قاشق غذاخوری سرکه سیب بنوشید.

 

سرکه سیب گرفتگی بینی را کاهش میدهد

اثر آنتی بیوتیک سرکه سیب به کاهش خطر عفونت کمک می‌کند. همین طور، این محصول میزان مخاط را کاهش داده و سینوس ها را پاکسازی میکند و از این رو، گرفتگی کمتری در آن ها دیده میشود.اگر علاقه به مصرف هرروز یک قاشق غذاخوری سرکه سیب ندارید، اینکار را حداقل زمانی که دچار آنفلوآنزا شده اید، انجام دهید.

 

مصرف سرکه سیب به مدت 10 روز معمولا برای از بین بردن مشکل کفایت میکند.همین طور، اگر به گلو درد یا مشکلات التهابی مبتلا شده اید، سرکه سیب در کاهش و از بین بردن آن ها موثر عمل می‌کند.

 

سرکه سیب به سود جمعیت باکتری روده عمل می‌کند

آیا از یبوست مزمن یا گاه به گاه رنج میبرید؟ در این مورد، نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب از تداوم این مشکل پیشگیری میکند.بر خلاف باور عمومی، سرکه سیب موجب شکل گیری مشکلات اسیدیته نمی‌شود، زیرا یک غذای قلیایی هست.

 

سرکه سیب کلیه ها را سمزدایی می‌کند

آیا از عفونت هاي کلیوی رنج میبرید یا سنگ هاي کلیه برای شما مشکل آفرین شده اند؟ اگر اینگونه هست، مصرف یک قاشق غذاخوری سرکه سیب هنگام صبح را مد نظر قرار دهید.همین طور، دنبال کردن پیشنهاد دکتر خود و نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید. اگر به مصرف آبمیوه علاقه دارید، اطمینان حاصل کنید فاقد شیرین کننده باشند. همین طور، نمک را به مدت دو هفته از رژیم خوراکی خود کنار بگذارید.

 

سرکه سیب به کاهش وزن کمک می‌کند

به همراه یک رژیم خوراکی سالم و ورزش، نوشیدن دو قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز آهنگ سوخت و ساز را تسریع می‌کند.سرکه سیب سرشار از ویتامین B6 و لسیتین هست و به سوزاندن چربی جمع شده در بدن به واسطه یک رژیم خوراکی ضعیف کمک میکند.

 

سرکه سیب را چگونه مصرف کنیم

دو روش برای نوشیدن سرکه سیب وجود دارند. گزینش ساده نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب هست. اما اگر عطر و طعم آن برای شما بیش از اندازه قوی هست، می‌توانید آن را در یک لیوان آب، چه سرد یا گرم، ترکیب کنید.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *